Všeobecné informácie

Pozícia
Daňový Internship
Typ pracovného úväzku
Skrátený úväzok
Mesto
Praha
Krajina
Česká republika
Oddelenie
Tax
Tím
CIT - Corporate Tax Consulting, Global Employer Services, Global Investment & Innovation Incentives Services, Transfer Pricing, VAT - Indirect Tax Consulting
Oblasť záujmu
Accounting, Legal, Mergers & Acquisitions, Tax, Transfer Pricing
Spôsob práce
Čiastočná práca z domu

Popis práce a požiadavky

Koho hledáme
Hledáme daňové nadšence!
 
Jsi studentem VŠ a chceš získat zkušenosti nebo řešíš, kam se budeš kariérně ubírat po státnicích? Začínáš se intenzivně zaobírat myšlenkou, kde začít svou profesní dráhu a která společnost bude ta pravá? Co to zkusit u nás? Naplno tě podpoříme na tvé startovní čáře, nabídneme kolektiv, který ti bude při tvém rozvoji oporou, i další kariérní růst.

Čti dál a dozvíš se jak tady začínali Filip s Luckou a co tebe u nás čeká.
Vaše budoucí role
„Po půl roce v daňovém oddělení Deloitte je pro mě nejhezčí pocit to, že práci, která mi v prvním měsíci trvala kvantum času, nyní zvládnu udělat nejen za zlomek času, ale hlavně ve vyšší kvalitě.“ Filip Jiroušek, Tax Consultant
 
Filipe, pro koho je tato pozice vhodná? "Pro všechny, kteří by se chtěli věnovat daním a zároveň hledají i nějakou výzvu navíc. V Deloitte se neustále budou učit něco nového, a to nejen ze světa daní. Nástup je naplánovaný na září, kdy daňaři mají klidnější sezónu, takže nejste úplně hozeni do vody, i ostatní kolegové na vás budou mít více času."

Co konkrétně tobě nejvíc pomohlo v pracovních začátcích? "První měsíc po mém nástupu probíhala intenzivní školení – každý týden minimálně jedno. To bylo přesně to, co mi nejvíc pomohlo. I přes teoretické znalosti daní a daňového systému z mého studia na VŠE byl přechod do praxe poměrně náročný. Teorie je pěkná věc, ale jak takové přiznání vůbec sestavit a jaká všechna práce tomu předchází, to jsem se naučil až tady. Pak už stačilo jen nasávat a nasávat další informace. Školení máme stále, člověk se tady pořád učí a dále vzdělává."

Máš pro budoucího daňového konzultanta nějaká doporučení? "Nebojte se přiznat si, že něčemu nerozumíte. Všichni jsme nějak začínali, prošel si tím každý z nás. Kolegové tu jsou v tomto ohledu naprosto výborní a rádi ti pomohou, abys byl každý den lepší a lepší."


„Na práci v Deloitte se mi líbí, že žádný den není stejný. Velká firma nabízí více příležitostí a možnost naučit se nové věci.“ Lucie Šrámková, Tax Consultant

Lucko, jaké vlastnosti by podle tebe neměly daňovému konzultantovi chybět? Určitě by měl být otevřený k dalšímu učení se. Téměř každý den se setkávám s novými projekty, kdy je třeba se dále vzdělávat. Práce v Deloitte nabízí mnoho příležitostí, kdy je možné dostat se k práci na mnoha zajímavých projektech a velkých klientech.

Co bys doporučila nováčkům? Aby se nebáli zeptat se, když něčemu nerozumí a potřebují poradit. Nikdy se mi nestalo, že by mi někdo odmítl pomoct nebo poradit, naopak se každý snaží najít si na nováčky čas, aby jim při jejich startu pomohl a cítili se v týmu dobře.

Měla jsi na začátku nějaké obavy a jak se ti je podařilo překonat? Na vysoké škole jsem daně vůbec nestudovala, obávala jsem se proto, jaké budou začátky, co všechno mě čeká. Nicméně strach jsem rychle překonala, když jsem lépe poznala kolegy a seznámila se se svým buddym, který byl na stejné výchozí pozici přede mnou a uměl mi předat své zkušenosti.
O týmu
Daňaři v Deloitte

Někde se začít musí. Tak proč ne zrovna u nás, v Deloitte? Máme daňové týmy, které se specializují na právnické osoby, fyzické osoby, převodní ceny či nepřímé daně.

Zkušení kolegové jsou připraveni ti pomoci, podpořit tě v získávání odborných vědomostí i při individuálním seberozvoji. Proč? Protože víme, jak moc je důležité získat ty správné pracovní zkušenosti. A o tom, že při práci používáme nejmodernější technologická řešení, která si sami vyvíjíme, už víš?

Vše tě naučíme, jediné, co od tebe potřebujeme, je znalost angličtiny a ochota učit se novým věcem. Bude super, když k nám naskočíš co nejdříve na minimálně 60% úvazekhttps://www.facebook.com/DeloitteCZ/  https://www.instagram.com/deloittecz  https://www.linkedin.com/company/deloitte  https://www.youtube.com/  https://twitter.com/DeloitteCZ

#LI-DNI